Rev-A-Shelf 448-BDDSC-11C / 11 in Door/Drawer Base Cabinet Organizer w/Soft-Close
Availability: In Stock
SKU: 448-BDDSC-11C
Base Cabinet Organizers
Rev-A-Shelf
 all,Home Organization,Kitchen,Rev-A-Shelf
Braeburn Digital Thermostat
Programmable wi fi thermostat
Affordable wifi thermostat
Description
Features
  • Designed to fit into an existing cabinet
  • Different widths and slide options available
  • Servo Drive system requires electrical outlet inside a cabinet
PRODUCT SPECIFICATION
  • Product Width (in) 11.75
  • Product Depth (in) 21.63
  • Product Height (in) 19.43
Full Product Dimensions (in)
  • 11.75"W x 21.63"D x 19.43"H
  • Product Weight (lbs) 31.15
  • Minimum Cabinet Faceframe Opening (in) 11.5
  • Minimum Cabinet Frameless Opening (in) 12
  • Product Width (mm) 298.45
  • Product Depth (mm) 549.402
  • Product Height (mm) 493.522
  • Full Product Dimensions (mm) 298.45 mm W x 549.402 mm D x 493.522 mm H