Rev-A-Shelf 448-BCSC-14C / 14 in Base Cabinet Organizer Soft-Close
Availability: Out Of Stock
Limited stock Available - Call to double-check stock
SKU: 448-BCSC-14C
Base Cabinet Organizers
Rev-A-Shelf
 all,Home Organization,Kitchen,Rev-A-Shelf
Braeburn Digital Thermostat
Programmable wi fi thermostat
Affordable wifi thermostat
Description
Features
  • Designed to fit into an existing cabinet
  • Different widths and slide options available
  • Adjustable Shelves to maximize your organization needs
PRODUCT SPECIFICATION
  • Product Width (in) 14.75
  • Product Depth (in) 21.63
  • Product Height (in) 25.5
Full Product Dimensions (in)
  • 14.75"W x 21.63"D x 25.5"H
  • Product Weight (lbs) 36.2
  • Minimum Cabinet Faceframe Opening (in) 14.5
  • Minimum Cabinet Frameless Opening (in) 15
  • Product Width (mm) 374.65
  • Product Depth (mm) 549.402
  • Product Height (mm) 647.7
  • Full Product Dimensions (mm) 374.65 mm W x 549.402 mm D x 647.7 mm H